top of page
Citylight a backlit, Brno

Citylight a backlit, Brno

Tisk citylight plakátů

Citylight je reklamní plocha prosvětlována zezadu, určena do prosvětlených vitrín (zkracovaných CLV - CityLight Vitrine). Nejčastěji se citylight vitríny umísťují na zastávce tramvaje, autobusu, centru města nebo zdi obchodního centra. Pro velkoplošný tisk citylight plakátů používáme translucentní bílý papír pro světelné i jiné aplikace. Optimální je materiál v gramáži 150 a 200 g/m², odolný proti vlhkosti a UV záření.

Tisk na backlit filmy

Backlit je mléčný film určeny převážně pro světelné reklamní boxy a menuboardy. Potištěný backlit film dosahuje při prosvětlení vynikající kvality obrazu a živosti barev. A to sice díky tomu, že je grafický motiv přetištěn 2 x přes sebe. Do menuboardu se backlit většinou nasune nebo zajistí pomocí klip rámu. Výhoda backlit filmu oproti translucentní folii  je, že výměnu filmu zvládne i obsluha restauračního zařízení.

Nejpoužívanější rozměr citylight plakátů

  • formát: šířka 118,5 x 175 cm

  • viditelná plocha: 113 x 166 cm

 

Reference tisku citylightů a backlitů​

Backlit, backlight nebo backlite?

V tisku reklamního materiálu se vyskytují různá označení backlit, backlight i backlite. Jak to tedy s nimi je?


Označení backlight se obecně používá pro nosič venkovní reklamy, u níž je plocha s tiskem podsvícená (jinak také osvícená či prosvětlená zezadu = angl. backlight). Backlit je pro změnu používán dodavateli tiskových materiálů právě pro označení daného materiálu, který je potiskován - tedy backlit film a backlit banner. A backlite už je jen zkomolenina backlit, vzniklá nejspíš z přívlastků typu backlitové filmy. Anglické backlite se používá v automobilovém průmyslu pro zadní okno vozidla.

Získejte profesionální potisk citylight a backlit plakátů!

 

 

 

bottom of page