top of page
Tisk etiket, Brno

Velkoplošný tisk na samolepicí fólie, Brno

Velkoformátové tiskárny Mimaki nabízí kvalitní a ekonomicky vysoce efektivní velkoplošný tisk. Maximální rozlišení výsledného tisku na samolepky je 1440 dpi. Samolepicí vinylové fólie jsou vhodné pro aplikaci jak v interiéru, tak i v exteriéru. Navíc v exteriéru dosahují i bez dalších povrchových úprav vynikající trvanlivosti až 3 let.

Laminace

Laminace je průhledná fólie, která pomůže ochránit samolepicí fólii před UV paprsky a mechanickým poškozením jako jsou například škrábance. Prodlouží životnost velkoformátových fólií o několik let.

 

Tvarový výřez samolepicích fólií

Vytištěné samolepicí fólie Vám mohu ořezat do přesného tvaru. Optický systém řezacího plotru přesně zaměří vytištěné pasovací značky a sám provede přesný ořez samolepky. Zhotovit tak lze například malé série etiket.

 

Samolepicí fólii Vám dodáme zabalenou v roli, nalepíme na tabuli, nebo ji k Vám přijedeme nalepit na obchod.

 

Použití samolepicích fólií

 

Druhy velkoplošného tisku

Velkoplošný digitální UV tisk

UV tisk je přímý potisk deskových materiálů. Největší výhodou UV tisku je nízká ekonomická náročnost a vysoká rychlost zpracování zakázky.

Latexový tisk

Latexový tisk je technologie tisku latexovými inkousty. Je naprosto ekologický, disponuje atesty o zdravotní bezzávadnosti. Po vytištění je bez zápachu.

Solventní tisk

Solventní tisk je druh inkoustů, které jsou na bázi rozpouštědel, inkoust je odolný v exteriéru, ale není právě ideálním řešením např. do interiérů. Úplné vypaření rozpouštědla totiž může trvat až 14 dní a do té doby je tisk cítit.

Materiály pro velkoplošný tisk

Samolepicí fólie monomerická

Monomerická samolepicí fólie s lesklým nebo matným povrchem je nejčastěji používaný materiál na výrobu velkoplošných reklamních polepů a tabulí. Fólie je vhodná na krátkodobé a střednědobé aplikace do exteriéru a interiéru. Životnost fólie je 3 - 4 roky. Laminováním se životnost fólie prodlouží až na 4 - 5 let. Po odstranění fólie zůstává na povrchu minimum lepidla. 

Samolepicí folie polymerická

Polymerická víceletá fólie s lesklým povrchem a permanentním lepidlem. Kvalitní fólie je vhodná na rovné a jednoduše zaoblené plochy. Určena je pro střednědobé až dlouhodobé reklamní aplikace. V kombinaci s vhodnou UV laminací vzniká sendvič s životností až 7 let v exteriéru . Je vhodná například pro polepy dodávek.

Samolepicí fólie litá

Litá fólie v bílé barvě s čirým nebo šedým lepidlem a také ve variantě také s bubble free lepidlem. Bubble free lepidlo umožňuje rychlý polep bez bublin. Fólie má mikroskopické kanálky, kterými může přebytečný vzduch unikat. Po nalepení není struktura viditelná. Fólie je vhodná i na nerovné povrchy vozidel. Životnost fólie až 10 let.

Okenní průhledné fólie

One Way Vision fólie jsou speciální samolepicí fólie určené pro velkoplošný tisk s jemně dírkovaným rastrem (cca 2 mm) a s černým lepidlem z rubové strany. Malé dírky umožňují fólii, aby byla po nalepení na sklo z jedné strany průhledná a z druhé byl viditelný natištěný reklamní motiv. Fólie se používá k polepům skel na vozidlech nebo reklamním polepům oken a výloh.

Pískovaná fólie

Velkoplošná pískovaná fólie po nalepení vytváří dojem leptaného, broušeného, respektive pískovaného skla. Nejčastěji se používají k decentním polepům skleněných příček. V kombinaci s velkoplošným tiskem lze vytvořit  netypické reklamní polepy.

Reflexní fólie

Speciální reflexní fólie určená pro velkoplošný potisk. Fólie je schválená dle ECE 104 pro polep vozidel. Vhodná na rovné i mírně zakřivené povrchy. Reflexní fólie poskytují výbornou odrazivost nahodilého světla. Natištěný motiv má vynikající denní i noční viditelnost. 

Polepy a celopolepy aut

Pro polepy a celopolepy vozů jsou určené víceleté polymerické a lité samolepicí fólie s UV laminací. Fólie mohou mít také bubble free lepidlo, které usnadňuje a urychluje aplikaci fólií na vůz. Bubble free lepidlo redukuje vytvoření vzduchových bublinek. Více o polepech aut

Samolepicí fólie na zeď

Wallwrap je typ samolepicí fólie určené pro polep stěn, fasád a zdí. Mají velkou počáteční lepivost a lze je aplikovat na hladké i nerovné povrchy pomocí horkovzdušné pistole a válečku. 

Reference velkoplošného tisku

Objednejte velkoplošný tisk vč. doplňkových služeb hned!

bottom of page