top of page
Řezaná grafika, Brno

Řezaná grafika, Brno

Řezaná grafika představuje vysoce efektivní způsob polepu a zviditelnění nejrůznějších poutačů, nosičů reklam, ukazatelů, informačních systémů uvnitř i vně budov, navigačních tabulí, orientačních cedulí, interiérových prvků… Typicky se využívá pro polepy aut, výloh obchodů, reklamních bannerů a jiné aplikace typu signmaking.

Výroba řezané grafiky je prostá: do řezacího plotteru se vloží barevná fólie, a ten z ní vyřeže požadované tvary, loga či texty. Ty se poté nalepí na přesnou fólii a aplikují dále. U vícebarevného motivu se fólie lepí přes sebe.

 

Různým aplikacím vyhovují různě kvalitní vinylové fólie s různou dobou životnosti - běžně se používají fólie se životností 3, 7 a 12 let. V Myšulka Signage aplikujeme především fólie vyšších kvalitativních tříd. Např. u polepů aut silně doporučujeme využít fólie s životností 7 a více let, které nepraskají a při odborně provedeném nalepení vydrží řadu let. Stejně tak v daném případě varujeme před použitím levnějších 3letých fólií, které se v důsledku brzkého zničení zákazníkům prodraží.

U Myšulka Signage získáte grafiku řezanou z fólií osvědčených výrobců, jako jsou Oracal, JAC, Aslan, Mactac či 3M. A budete si moci vybrat z širokého spektra materiálově rozdílných fólií, včetně speciálních fólií typu reflexní fólie s atestem pro polepy vozidel či karbonová fólie pro tuningové polepy aut.

Řezaná grafika - nejčastěji používané fólie

Monomerická fólie

Monomerická fólie patří k často využívaným materiálům pro polepy výloh a reklamních tabulí. Dosahuje životnosti 3 až 4 roky.

 

Polymerická fólie

Polymerická fólie se velmi dobře hodí na dlouhodobé polepy výloh. Dosahuje životnosti 5 až 7 let. Lze si vybrat jak matné, tak lesklé provedení.

Translucentní fólie

Translucentní fólie se využívá především na světelné reklamy, nicméně s vhodným nasvícením vytváří na výloze velmi zajímavé efekty. Hodí se pro nevšední polepy výloh.

Transparentní fólie

Transparentní fólie jsou barevné fólie pro plotrovou grafiku. V kombinaci s klasickými fólie vytvářejí velmi atraktivní efekty.

Fluorescentní fólie

Fluorescentní fólie se hodí pro akční polepy a upozornění na slevy. Jsou provedeny ve fluorescentních, velmi křiklavých barvách. Jejich životnost se pohybuje kolem šesti měsíců.

Zrcadlová samolepicí fólie

Zrcadlová samolepicí fólie je speciální, silná fólie s efektem zrcadlení. Ten samozřejmě nedosahuje ostrosti zrcadla - objekty před sebou zrcadlí jen rozmazaně. Nicméně je zrcadlová fólie velmi zajímavým dekorativním prvkem interiéru, který je oproti klasickému zrcadlu nerozbitný.

Pískovaná fólie

Pískovaná fólie po nalepení imituje pískované sklo. Velmi se hodí k decentním polepům skleněných příček. Je velmi flexibilní co do využití - na plotteru se dá řezat do libovolného tvaru. V omezeném množství je ji možno i potisknout.

Reflexní fólie

Reflexní fólie mají výbornou odrazivost i nahodilé světla, díky čemuž jsou vysoce viditelná jak ve dne, tak i v noci.

Reference řezané grafiky

 

Objednejte řezanou grafiku hned!

 

bottom of page